ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7063429
*
nr 706 3429
Spegel
nyrokoko, höjd: 90
Utrop:
700 kr
Såld:
850 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 augusti 2011
kl 17:18:21
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/7 05:06:23
1
300 kr
26/7 17:03:16
2
350 kr
28/7 04:31:42
1
450 kr
1/8 14:29:37
3
450 kr
1/8 14:42:42
3
500 kr
1/8 15:49:40
4
550 kr
1/8 16:03:16
5
800 kr
1/8 16:45:57
4
700 kr
1/8 16:46:16
4
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:45
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 706 3429
Spegel
nyrokoko, höjd: 90
Utrop: | 700 kr |
---|---|
Såld: | 850 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 augusti 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/7 05:06:23 | 1 | 300 kr |
26/7 17:03:16 | 2 | 350 kr |
28/7 04:31:42 | 1 | 450 kr |
1/8 14:29:37 | 3 | 450 kr |
1/8 14:42:42 | 3 | 500 kr |
1/8 15:49:40 | 4 | 550 kr |
1/8 16:03:16 | 5 | 800 kr |
1/8 16:45:57 | 4 | 700 kr |
1/8 16:46:16 | 4 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:45 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58 -
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27